ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΟ Kirkinews.gr

ΤΜΗΜΑ: ΣΧΟΛΙΑ

 (ΦΩΤΟ: )

ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΣΧΟΛΙΑ / ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ, ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ 2017 January 01, 2017 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Ανήμερα πρωτοχρονιά του 2017 ένα φανταστικό ηλιοβασίλεμα απ’ τη βεράντα των πρωτοξάδελφων στην Ηλιούπολη, με θέα το Σαρωνικό όπου βρίσκονται πολλά πλοία αρόδο έξω απ’ το λιμάνι του Πειραιά!

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

Ο ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΣ, ΤΟ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΚΙ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ

ΣΧΟΛΙΑ / ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ, ΡΑΦΗΝΑ-ΠΙΚΕΡΜΙ, ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ December 29, 2016 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Εκείνο που με εξιτάρισε για να γράψω αυτές τις αράδες, είναι η υποκρισία που χαρακτηρίζει όλες τις πλευρές, που επιθυμούν να θίξουν τους κατ’ εξακολούθηση απόντες δημοτικούς συμβούλους και μάλιστα τους επικεφαλής παρατάξεων, προς τους οποίους συγκεντρώνουν τα βέλη τους, χωρίς ωστόσο να έχουν το θάρρος να τους εγκαλέσουν επωνύμως και να ζητήσουν να εφαρμοστεί ο κώδικας που αναφέρει ρητώς ότι

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

Ο ΑΝ. ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΕΙΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ «Η ΑΓΙΑ ΕΛΕΝΗ» ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ

ΣΧΟΛΙΑ / ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΦΑΦΟΥΤΗΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΡΤ, ΕΙΔΗΣΕΙΣ December 28, 2016 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Σήμερα 28 Δεκεμβρίου ο αν. Διοικητής του Σπηλιοπούλειου Νοσοκομείου «Η Αγία Ελένη» κ. Δαμιανός Φαφούτης διοργάνωσε μια εορταστική εκδήλωση για τους ασθενείς, με κάλαντα και πρωτοχρονιάτικα τραγούδια απ’ τη χορωδία της ΕΡΤ.

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΙ ΡΕΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ

ΣΧΟΛΙΑ / ΡΕΜΑΤΑ, Π. Ε. ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ December 28, 2016 / απο ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ Π.Ε. ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ (author)

Έχουν ξεκινήσει και συνεχίζονται οι καθαρισμοί ρεμάτων της Ανατολικής Αττικής με τρία συνεργεία. Το έργο έχει προϋπολογισμό 1.000.000 ευρώ και έχει προγραμματιστεί να καθαριστούν όλα τα μεγάλα ρέματα της Ανατολικής Αττικής. Μέχρι τώρα έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες...

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΙΔΟΥ ΤΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΙΨΙΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΗΝΑΣ!

ΣΧΟΛΙΑ / ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΔΩΡΟ, ΜΗΧΑΝΗ GOURMET December 26, 2016 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Μη μου πείτε ότι δεν είναι ευφάνταστο; Ε! Λοιπόν αυτό είναι το δώρο που μου έκανε ο ανιψιός μου, ο Μηνάς, τα Χριστούγεννα! Το πόσο ακριβή είναι αυτή η YAMASA δε.....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΟΡΥΦΗΣ ΣΤΗ ΡΑΦΗΝΑ

ΣΧΟΛΙΑ / ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ, ΤΡΙΓΛΙΑΝΟΙ, ΠΛΑΤΕΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ, ΚΡΗΤΕΣ December 24, 2016 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Σήμερα παραμονή Χριστουγέννων, η κεντρική πλατεία της Ραφήνας προσέλκυσε αρκετούς κατοίκους καθώς η λιακάδα υποσχόταν πολλά, παρότι ο ήλιος ήταν με δόντια κατά τα λαϊκά λεγόμενα. Εκεί λοιπόν έγινε....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
Χρήστος Μαρλαντής (ΦΩΤΟ: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ )

ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΑΙΣΙΟ 2017

ΣΧΟΛΙΑ / ΕΥΧΕΣ, ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΛΑΝΤΗΣ December 24, 2016 / απο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΛΑΝΤΗΣ (author)

Στη μεγαλύτερη γιορτή της χριστιανοσύνης οι φετινές ευχές είναι περισσότερο παρά ποτέ επιθυμητές, καθώς η πατρίδα μας εξακολουθεί να βρίσκεται υπό την πίεση της οικονομικής κρίσης. Να ευχηθώ λοιπόν....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ: Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ

ΣΧΟΛΙΑ / ΕΥΧΕΣ, ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΑΝΝΑ ΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΥ December 24, 2016 / απο ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ-ΑΝΝΑ ΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΥ (author)

Σ΄ ένα κόσμο που σπαράσσεται από συρράξεις κάθε είδους, (πόλεμοι, τρομοκρατικές επιθέσεις, προσφυγιά, οικονομική αποσταθεροποίηση), σε μια πατρίδα που οι κοινωνικές ανάγκες τείνουν αυξανόμενες μέρα τη μέρα, η προσφορά στον ευάλωτο συνάνθρωπο είναι όσο ποτέ επιβεβλημένη. Ας κοιτάξουμε όλοι λοιπόν σε...

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Eurobank

Creative People Hoboillusionerz Στείλτε μας email

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Εικόνα αρχείου  (ΦΩΤΟ:: )

ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΙΝΙΑ! ΠΤΩΣΗ ΨΕΚΑΣΤΙΚΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΝΕΚΡΟΥΣ / ΜΑΡΑΘΩΝΑΣΑΕΡΟΨΕΚΑΣΜΟΣΣΧΟΙΝΙΑΣΠΤΩΣΗΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ

8 ΩΡΕΣ 18 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΙ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΠΥΡΚΑΓΙΑΣ / ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑΦΩΤΙΑΟΔΗΓΙΕΣΜΕΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ

23 ΩΡΕΣ 3 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ

ΣΧΟΛΙΑ

 (ΦΩΤΟ:: )

2,5 ΤΟΝΟΙ ΧΑΡΤΙΟΥ ΑΠ’ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Ρ-Π ΘΑ “ΒΑΨΟΥΝ” ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΝΤΑΟΥ / ΡΑΦΗΝΑ-ΠΙΚΕΡΜΙΣΧΟΛΕΙΑΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟΝΤΑΟΥ ΠΕΝΤΕΛΗΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΧΑΡΤΙΟΥ

22 ΩΡΕΣ 57 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ

ΡΑΦΗΝΑ: ΕΝΟΧΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ! ΑΘΩΑ Η ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΦΛΕΜΙΝΓΚ; / ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΦΛΕΜΙΝΓΚΛΙΜΑΝΙ ΡΑΦΗΝΑΣΟ.Λ.Ρ.ΔΗΜΟΣ

3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

Ο αντιπεριφερειάρχης αν. Αττικής Πέτρος Φιλίππου με τη πρόεδρο Ευρωπαϊκού Μουσείου Άρτου Μηλέα Παππά  (ΦΩΤΟ:: )

1ο ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΨΩΜΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ AΡΤΟΥ ΣΤΟΝ ΒΑΡΝΑΒΑ ΑΤΤΙΚΗΣ / ΒΑΡΝΑΒΑΣΠΕΤΡΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ1ο ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΨΩΜΙΟΥ

22 ΩΡΕΣ 4 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ

ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΗΓΗ ΠΛΟΥΤΟΥ ΓΙΑ ΛΑΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ / ΕΛΛΑΔΑΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝΕΥΡΩΠΗΚΥΚΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

22 ΩΡΕΣ 15 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ

ΑΡΘΡΑ

 (ΦΩΤΟ:: )

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΙΔΡΥΣΗ 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ / ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΕΠΙΣΤΟΛΗΕΝΩΣΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΣΠΑΤΩΝ-ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ

21 ΩΡΕΣ 34 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ

9o FORUM ΤΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ / ΠΑΝΟΣ ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ9ο FORUM ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣΕΝΩΣΗ ΔΗΜΑΡΧΩΝ

22 ΩΡΕΣ 27 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ