ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΟ Kirkinews.gr

ΤΜΗΜΑ: ΣΧΟΛΙΑ

 (ΦΩΤΟ: )

ΟΜΟΦΩΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Δ.Σ. ΚΑΤΑ ΨΗΝΑΚΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ HOT SPOT ΣΤΟ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

ΣΧΟΛΙΑ / ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ, ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ January 31, 2017 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Καταιγιστικές εξελίξεις στο Μαραθώνα, μετά την ομόφωνη καταδίκη των πρακτικών Ψηνάκη, αλλά και τη λειτουργία μεγάλου hot spot που ετοιμάζεται στη κατασκήνωση του Αγ. Ανδρέα. Σήμερα στη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου του Μαραθώνα, όπου συζητήθηκαν τα...

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ MARATHON FOUNDATION ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

ΣΧΟΛΙΑ / ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ, ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ, MARATHON FOUNDATION January 30, 2017 / απο kirkinews .gr (author)

Το MARATHON FOUNDATION συνενώνει για πρώτη φορά 16 δημοτικούς συμβούλους του δήμου Μαραθώνα από όλες τις παρατάξεις που έχουν ζητήσει απ’ το Νοέμβριο έκτακτη σύγκληση του Δημοτικού Συμβουλίου για να συζητηθούν καυτά θέματα του δήμου, με κορωνίδα το θέμα της Αστικής Μη Κερδοσκοπικής Εταιρείας που έχει συστήσει ο Δήμαρχος Μαραθώνα Ηλίας Ψηνάκης, με brand name το Marathon. Μετά από 2 μήνες επιτέλους συγκαλείτε το Δημοτικό Συμβούλιο αύριο Τρίτη 31 Ιανουαρίου στις 4 το απόγευμα, όπου σύσσωμες οι....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ ΤΟ «ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΓΙΣΣΩΝ»

ΣΧΟΛΙΑ / ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ, ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΔΗΜΟΣ, ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΑ ΑΠΟΒΛΗΤΑ January 30, 2017 / απο ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ (author)

Η αλήθεια για το ιατρικό ραδιενεργό ιώδιο 131 Με αφορμή τις καταγγελίες της μείζονος μειοψηφίας του Δήμου Λαυρεωτικής (συνήθης πρακτική το τελευταίο διάστημα!!!), σχετικά με την ανίχνευση ραδιενεργού ιωδίου, γνωστοποιούμε τα παρακάτω: Την Παρασκευή 27/1/2017 ανιχνεύτηκε...

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΟΥ ΣΤΟ … ΓΕΙΤΟΝΑ

ΣΧΟΛΙΑ / ΡΑΦΗΝΑ, ΦΩΤΙΑ, ΚΑΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ January 29, 2017 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Έχετε σκεφτεί ποτέ ότι τα παράπονά μας για ορισμένα κακώς κείμενα στη γειτονιά μας θα πρέπει να τα απευθύνουμε στους γειτόνους μας ή ακόμα και στον εαυτό μας, αντί στο Δήμαρχο; Αυτό το ερώτημα γεννήθηκε στο μυαλό μου, όταν σήμερα το πρωί....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΟΤΑΝ Ο Δ…ΗΜΟΣ Ρ-Π ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ, ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ

ΣΧΟΛΙΑ / ΡΑΦΗΝΑ-ΠΙΚΕΡΜΙ, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ, ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ January 25, 2017 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Στο δήμο Ραφήνας-Πικερμίου έχουν λυθεί(;!) όλα τα προβλήματα της καθημερινότητας, οπότε φυσική κατάληξη είναι στη χθεσινή (Τρίτη 24 Ιανουαρίου) συνεδρία του δημοτικού συμβουλίου, να δαπανηθούν πάνω από δύο ώρες συζητώντας το θέμα εκτός ημερησίας διάταξης περί παρουσίας – απουσίας των δημοτικών συμβούλων στις συνεδριάσεις. Πέτρα του σκανδάλου ο γραμματέας του Δ.Σ., δημοτικός σύμβουλος της....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΖΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΥΛΩΝΕΣ ΓΕΡΑΚΙΩΤΕΣ!

ΣΧΟΛΙΑ / ΠΑΛΛΗΝΗ, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ, ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ, ΠΥΛΩΝΕΣ ΔΕΗ January 25, 2017 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Δεν έχει γίνει καμία απολύτως ενέργεια από το δήμο Παλλήνης σχετικά με την απομάκρυνση των πυλώνων της ΔΕΗ απ’ τον οικιστικό ιστό της δημοτικής ενότητας του Γέρακα, λόγω της οικονομικής κατάσταση της χώρας και της ΔΕΗ. Οπότε στη σημερινή εποχή αυτή η απομάκρυνση δεν μπορεί να γίνει! Τάδε έφη ο δήμαρχος Παλλήνης Θανάσης Ζούτσος, ως απάντηση...

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΕΓΡΑΨΕ Η ΕΥΧΗ ΤΗΣ ΒΟΥΛΕΥΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2017

ΣΧΟΛΙΑ / ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΡΤΙΝΟΥ, ΝΕΟ ΕΤΟΣ, ΕΥΧΗ January 24, 2017 / απο ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΡΑΓΚΟΥΣΗ (author)

Με τον απλό, λιτό, ειλικρινή τρόπο επικοινωνίας της με το κοινό η βουλευτής της Ν. Δημοκρατίας Γεωργία Μαρτίνου κερδίζει τις εντυπώσεις. Ωστόσο εκείνο που έμεινε χαραγμένο στη μνήμη όσων παρακολούθησαν τη ομιλίας της στη κοπή της πίτας της ΔΗΜ. Τ.Ο. Μαραθώνα, ήταν η ευχή της για τη Νέα Χρονιά 2017....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
 (ΦΩΤΟ: )

ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΤΟ ΠΙΚΕΡΜΙ

ΣΧΟΛΙΑ / ΠΙΚΕΡΜΙ, ΕΠΙΘΕΣΗ, ΣΚΥΛΟΣ January 23, 2017 / απο kirkinews .gr (author)

Μ’ ένα μπαστούνι στο χέρι πρέπει να κυκλοφορούν οι κάτοικοι Αγίου Σπυρίδωνα και Διώνης, καθώς τα αδέσποτα σκυλιά που κυκλοφορούν ανεξέλεγκτα στη περιοχή, συχνά επιτίθενται στους περιοίκους με δυσάρεστα αρκετές φορές αποτελέσματα. Μόλις προ ολίγων ημερών σκυλί....

+ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Eurobank

Creative People Hoboillusionerz Στείλτε μας email

ΤΕΧΝΗ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

Η Ειρήνη Σαρηκώστα (αριστερά) με τη πρόεδρο του Λ.Ε. Αργοστολίου Ευρώπη Μοσχονά  (ΦΩΤΟ:: )

ΣΤΑ ΤΡΩΪΑΝΝΑΤΑ Η ΕΙΡΗΝΗ ΣΑΡΗΚΩΣΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ ΣΤΟ ΛΙΝΟ / ΠΑΡΑΔΟΣΗΛΥΚΕΙΟΝ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝΓΙΟΡΤΗ ΣΤΑΦΥΛΙΟΥΕΙΡΗΝΗ ΣΑΡΗΚΩΣΤΑΤΡΩΪΑΝΝΑΤΑ

9 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ

"ΓΥΡΙΖΕ" ΚΩΣΤΗΣ ΠΑΛΑΜΑΣ, ΕΤΣΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ! / ΕΛΛΑΔΑΙΣΤΟΡΙΑΜΝΗΜΟΝΙΑΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

11 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

 (ΦΩΤΟ:: )

ΦΩΤΙΕΣ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗ: “ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ... «ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑ»” 6 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ / ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗΠΡΟΛΗΨΗΠΡΟΤΑΣΕΙΣΔΑΣΙΚΗ ΠΥΡΚΑΓΙΑ

4 ΩΡΕΣ 51 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ

ΟΙ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΦΟΡΕΙΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΑΙΤΗΜΑ ΔΗΜΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΛΥΚΩΝ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ / ΔΗΛΩΣΗΓΙΩΡΓΟΣ ΣΩΦΡΟΝΗΣΑΛΥΚΕΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ

3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

 (ΦΩΤΟ:: )

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ / ΠΕΝΤΕΛΗΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ

7 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ

ΛΑΪΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΗ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΠΕΖΟΔΡΟΜΗΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ / ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΜΕΣΟΓΑΙΑΣΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑΛΑΪΚΗ ΒΡΑΔΙΑ

11 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ