Ο Δήμος Μαρκοπούλου και η Κοινωφελής Δημοτική Επιχείρηση Μαρκοπούλου (Κ.Δ.Ε.Μ.), σας προσκαλούν την Παρασκευή, 22 Αυγούστου 2014 και ώρα 9 το βράδυ, στο «Πανηγύρι της Φαντασίας», στο Λιμάνι Πόρτο Ράφτη!
Η ομάδα θεάτρου δρόμου “Teatro-Theama”, θα παρουσιάσει μία ολοκληρωμένη παιδική παράσταση, που συνδυάζει στοιχεία θεάτρου και θεάματος, με μία συρραφή από χορό, παντομίμα, τσιρκοειδή «γκαγκ», ταχυδακτυλουργικά νούμερα και ηχο-παιχνίδια, μαζί με τεράστιες φουσκωτές κινούμενες φιγούρες καρτούν, που θα παρασύρουν μικρούς και μεγάλους, σ’ ένα Πανηγύρι Χρωμάτων και Φαντασίας.
Η παράσταση είναι στημένη με τη φόρμα, που δίνει το παιδί στα παιχνίδια του, προκαλεί τη συμμετοχή του, οξύνει την κρίση, την πρωτοβουλία και την κοινωνικότητά του. Τα χρώματα, η μουσική και ο ρυθμός, γίνονται αξέχαστες εικόνες της παιδικής ηλικίας.
Μικρούς και μεγάλους, σας περιμένουμε να διασκεδάσουμε στο «Πανηγύρι της Φαντασίας»!
Η είσοδος είναι ελεύθερη.